Konferencja prasowa w SierakowicachKonferencja prasowa w Sierakowicach

Na sierakowickim dworcu PKP odbyła się dzisiaj (06.06) konferencja prasowa dotyczącą linii kolejowej 229 na odcinku Kartuzy – Sierakowice. W konferencji wziął udział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, działacze Prawa i Sprawiedliwości i Dyrektor Regionu Północnego PKP PLK Andrzej Osipów.

Wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz poseł i radni sejmiku województwa pomorskiego mówili między innymi o programie Kolej + dedykowanym dla samorządów chcących rozwijać infrastrukturę kolejową. Dyrektor Andrzej Osipów przekazał dziennikarzom informację odnośnie planów PKP PLK dotyczących przedmiotowej linii. Poseł zaznaczył, że kluczowa jest współpraca samorządów z agendami rządowymi, PKP PLK, przecież wszyscy działamy dla dobra mieszkańców. Wszystkim nam zależy, żeby mieszkańcy Kartuz, Sierakowic i miejscowości leżących przy linii kolejowej mieli możliwość skorzystania z publicznego transportu kolejowego. Szkoda, że żaden samorząd z województwa pomorskiego nie skorzystał z możliwości jakie daje rządowy program Kolej +, to aż 85% dofinansowania z budżetu centralnego do planowanej inwestycji - powiedział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Po konferencji odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Sulęczyno w remizie sulęczyńskiej OSP. w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Poseł i działacze Prawa i Sprawiedliwości podsumowywali 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy i przedstawiali propozycje programowe na nadchodzące wybory.

IMG 20230607 WA0005IMG 20230607 WA0004IMG 20230607 WA0011IMG 20230607 WA0010