Ogólnopolska akcja #PytaniaDoTuskaOgólnopolska akcja #PytaniaDoTuska

W dniu wczorajszym (24.01) poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwość Sejmiku Województwa Pomorskiego Jerzy Barzowski wzięli udział w konferencji prasowej w Chojnicach.

Od kilku dni parlamentarzyści i działacze Prawa i Sprawiedliwości uczestniczą w akcji #PytaniaDoTuska, podczas której do byłego premiera rządu PO-PSL kierowane jest 10 prostych pytań. Pytań o działania lub brak działań rządu, na którego czele był Donald Tusk, a których skutki dzisiaj odczuwamy i widzimy.

Podczas konferencji został również poruszony temat braku przedstawiciela rządu na uroczystości podpisania umowy na wykonanie tzw. zachodniego obejścia Chojnic. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wyraził ogromne zdziwienie, że na uroczystości, która kilkanaście dni temu odbyła się w chojnickim ratuszu nie był zaproszony np. wojewoda. Rząd dofinansował inwestycję kwotą ponad 25 mln, bez tego wsparcia nie byłby możliwy montaż finansowany tej inwestycji.

Relacja zespołu ChojniceTV: zachodnie obejście

Relacja zespołu ChojniceTV: #10PytanDoTuska

20230123 145914 res20230123 143031 res

Pyt 1 resPyt 10 resPyt 9 resPyt 8 resPyt 7 resPyt 6 resPyt 5 resPyt 4 resPyt 3 resPyt 2 res