Nowa komenda KPP w Chojnicach - kolejny ważny krokNowa komenda KPP w Chojnicach - kolejny ważny krok

W dniu dzisiejszym (10.10) w chojnickim ratuszu odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o przekazaniu działki pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

W uroczystościach wziął udział inicjator i pomysłodawca relacja utworzenia nowej siedziby KPP poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński. Poseł od kilku lat zabiegał u burmistrza o przekazanie działki pod budowę nowej komendy. Decyzją Rady Miasta Chojnice została przekazana działka przy ulicy Czerskiej, przy planowanym łączniku pomiędzy drogami Kościerską i Gdańską.

W uroczystościach uczestniczył z-ca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Dariusz Walichnowski, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, burmistrz miasta Chojnice Arseniusz Finster.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po kilku latach od pomysłu wszystko zmierza w kierunku realizacji inwestycji. To dobry początek – świetna lokalizacja, przy dwóch drogach wylotowych z Chojnic, łatwy dojazd do obwodnicy, to idealne położenie z punktu widzenia operatywności policji. Od 2018 roku zabiegałem o budowę nowej komendy, przyczynkiem do tego było otwarcie nowej komendy w Czarnem. Wówczas przedstawiłem swój pomysł obecnemu na otwarciu ministrowi spraw wewnętrznych Joachimowi Brudzińskiemu. Cieszę się, że miasto Chojnice przekazuje bezpłatnie działkę, zrobię wszystko, żeby ta komenda powstała, żeby chojniccy policjanci mieli lepsze warunki do pracy, mogli szybko i sprawnie dojechać do każdego miejsca w powiecie. Będę wspierał z całych sił działania komendantów, wojewódzkiego i powiatowego w realizacji tej inwestycji - przekazał poseł Aleksander Mrówczyński.

Relacja Chojnice.TV