Nowy tomograf komputerowy w chojnickim szpitaluNowy tomograf komputerowy w chojnickim szpitalu

Dzięki zaangażowaniu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego chojnicki szpital ma najnowocześniejszy tomograf w Polsce. Dzięki współpracy dyrektora lecznicy z posłem udało się pozyskać od wojewody pomorskiego środki na zakup nowoczesnego urządzenia amerykańskiej marki General Electric, które zastąpiło stary, wysłużony tomograf komputerowy.

Wojewoda pomorski z tzw. funduszu „covidovego” przekazał 2,1 mln złotych, a 0,9 mln szpital otrzymał od marszałka województwa pomorskiego.

W trackie uroczystości dyrektor placówki, Maciej Polasik podkreślił: Chciałbym serdecznie podziękować za nieocenioną pomoc w pozyskaniu z tych źródeł dotacji posłowi Aleksandrowi Mrówczyńskiemu oraz staroście Markowi Szczepańskiemu. Dzięki temu nie był potrzebny tzw. wkład własny z funduszu szpitala.

- Mamy teraz aparat z górnej półki, dedykowany szpitalom powiatowym z naszym programem funkcjonowania. Oczywiście dalej będzie działał już posiadany tomograf, ale tamten będzie głównie w dyspozycji SOR-u. Ten nowy, który działa od miesiąca, przyjmuje ok. 350 - 400 pacjentów miesięcznie, ale będzie mógł więcej. Planujemy po okresie urlopowym wydłużyć czas jego pracy. Na dziś praktycznie nie ma kolejki pacjentów do niego – powiedział dyrektor Polasik.

Symboliczne przekazanie do użytku nowego sprzętu diagnostycznego odbyło się 18 sierpnia.

 podziekowanie-.pdf

Relacje medialne:

chojnice24.pl

chojnice.com

weekendfm.pl