OSP Łąg w KSRGOSP Łąg w KSRG

1 października 2023 roku to bardzo ważna data dla druhen i druhów z OSP Łąg. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartowiaka, jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W dniu dzisiejszym (07.10) przy łęskiej remizie odbył się uroczysty apel z udziałem m.in. posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Piotra Sochy, wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, samorządowców, ale przede wszystkim ochotników. Podczas uroczystego apelu przekazano decyzję o włączeniu jednostki do KSRG, odznaczono wyróżniających się i zasłużonych strażaków, ale przede wszystkim wprowadzono do służby nowy wóz bojowy. Samochód marki Renault kosztował 1,1 mln złotych, połowę kwoty przekazało MSWiA i WFOŚiGW, prawie 470 samorządy (gmina Czersk i starostwo powiatowe w Chojnicach).

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, przekazał gratulacje i podziękowania strażakom z ich służbę i zaangażowanie. Niech podziękowaniem państwa polskiego, za Wasz trud będą dodatki do emerytur, które należą się ochotnikom. To symboliczne podziękowanie. Jesteście zawsze na czas, zawsze tam gdzie Was potrzeba i zawsze bardzo profesjonalni. Dziękuje bardzo za Waszą codzienną gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi, sąsiadowi.

Fotografie pochodzą z portalu wizjaloklana.pl

DSC 4282DSC 4236DSC 4221DSC 4219DSC 4168DSC 4157DSC 4150DSC 4242DSC 4240