Otwarcie AniołowaOtwarcie Aniołowa

4 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku budynku hospicjum stacjonarnego „Aniołowo” przy ulicy Strzeleckiej w Chojnicach. Chojnickie stowarzyszenie- Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum przez wiele lat prowadziło hospicjum domowe, działacze i wolontariusze stowarzyszenia  marzyli o hospicjum stacjonarnym, w którym mogliby prowadzić swoją działalność.

Członkowie stowarzyszenia prosili posła Aleksandra Mrówczyńskiego o pomoc w pozyskaniu pieniędzy na budowę hospicjum. Poseł przez kilka lat wspierał działaczy stowarzyszenia i dzięki wielkiej determinacji wszystkich stron udało się uzyskać 1 mln złotych z rezerwy prezesa rady ministrów oraz 2,4 mln z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych.

Dzisiejszy dzień był ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy wielu ludzi dobrej woli- finis coronat opus, koniec wieńczy dzieło. W uroczystościach otwarcia hospicjum wzięli udział wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, który odczytał list-prm.pdf od premiera Mateusza Morawieckiego kierowany do członków TPH oraz uczestników uroczystości, samorządowcy, wolontariusze i ludzie dobrej woli, który przez wiele lat współpracują z Towarzystwem.

Posła na Sejm Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego reprezentował radny Rady Powiatu Chojnickiego Marek Rodzeń, który przekazał  list-posel.pdf gratulacyjny oraz pamiątkowy grawerton.

IMG 20220604 WA0001IMG 20220604 WA0006IMG 20220604 WA0013IMG 20220604 WA0008