Otwarcie bruskiego Centrum Kultury i BibliotekiOtwarcie bruskiego Centrum Kultury i Biblioteki

22 września odbyło się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku wyremontowanego Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w pięknej uroczystości, w której główną rolę grały dzieci i młodzież- wychowankowie centrum. Dzieci pokazały swoje umiejętności w tańcu kaszubskim, śpiewie i recytacji w języku kaszubskim.

Serdecznie gratuluję władzom samorządu Brus tego pięknego dzieła. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się burmistrzowi, Witoldowi Ossowskiemu, który włożył ogromny wysiłek w przeprowadzenie tej modernizacji, remontu.

W bruskim centrum kultury tętni życie, widać jak wiele dzieci i młodzieży uczestniczy w zajęciach organizowanych przez centrum. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy jaką wykonują instruktorzy i nauczyciele w Brusach. To bardzo ważne, że dbacie o to żeby dzieci i młodzież z miasta i gminy Brusy miała zorganizowane zajęcia z rówieśnikami, że dbacie o tożsamość i tradycję kaszubską. Bez waszej pracy i zaangażowania byłby to tylko budynek, dzięki Wam jest to Centrum Kultury. Z całego serca gratuluję Wam nowego Centrum Kultury.

Remont ośrodka trwał 4 lata, całkowity koszt inwestycji prawie 13 mln złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ~3mln złotych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2 mln złotych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 0,5 mln złotych.

Dzięki remontowi obiekt zyskał większą kubaturę, sala widowiskowa została przebudowana, na nowoczesny system nagłośnieniowy i oświetleniowy. W centrum zostało również zaaranżowana mała sala kinowa.

otwarcie CKiB foto 12 resotwarcie CKiB foto 7 resotwarcie CKiB foto 8 resotwarcie CKiB foto 35 resotwarcie CKiB foto 33 resotwarcie CKiB foto 44 resotwarcie CKiB foto 45 resotwarcie CKiB foto 53 resotwarcie CKiB foto 58 resotwarcie CKiB foto 57 resotwarcie CKiB foto 96 res

700x450 crop 90 dsc4666