Otwarcie wystawy: „Symbole i barwy narodowe”Otwarcie wystawy: "Symbole i barwy narodowe"

25 kwietnia, w Centrum Sztuki Collegium ARS odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.: „Symbole i barwy narodowe”. Wystawa powstała z inicjatywy i pod patronatem posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, a organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Lokalnej Przedsiębiorczości, Chojnickie Centrum Kultury i parafia pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela.

Wystawa powstała przy okazji zbliżających się świat: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Opiekunem wystawy jest historyk amator Roman Belzerowski, który bardzo barwnie opowiada o historii Polski. Zbiory na wystawę udostępnili: Bogdan Kuffel (piękna kolekcja medali), Roman Belzerowski i Roman Pułakowski (kolekcja białej broni i archiwalne wydania czasopism i książek).

W trakcie oficjalnego otwarcia poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński powiedział, że musimy pamiętać o naszej przeszłości, o naszej historii bo nie ma przyszłości przez przeszłości. Wspominajmy i pamiętajmy o historii naszej Ojczyzny, czcijmy barwy narodowe, nie wstydźmy się biało- czerwonej flagi na fasadach domów i mieszkań w trakcie świąt narodowych- ciągle za mało jest flag w Chojnicach podczas świąt narodowych. Poseł zaprosił mieszkańców powiatu na uroczystości obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej- 2 maja na Starym Rynku w Chojnicach będzie występ zespołu „Kaszëbe” oraz będą rozdawane flagi przez posła i członków Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość Chojnice.

Wystawa jest dostępna do zwiedzania codziennie w godzinach 10.00- 17.00, do 3 maja. Grupy zorganizowane, szkoły proszone są o kontakt telefoniczny z opiekunem wystawy Romanem Belzerowskim 662956088.

IMG 3412IMG 3414IMG 3415IMG 3416