Piknik Prawa i Sprawiedliwości w BrusachPiknik Prawa i Sprawiedliwości w Brusach

Ponad 250 osób uczestniczyło w pikniku Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanym przez radnego Rady powiatu Chojnickiego Marka Rodzenia w Brusach. Całe rodziny bawiły się przy doskonałej swojskiej grochówce, wypiekach i chlebie ze smalcem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński jako prezes Zarządu Okręgu 26 Słupsk przywitał zgromadzonych gości wśród, których był rzecznik rządu Piotr Muller, poseł na Sejm RP, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, burmistrz miasta i gminy Brusy Witold Ossowski, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Brusy Zbigniew Łącki, radni Rady Powiatu Chojnickiego, Rady Miasta Chojnice, oraz samorządowcy z Brus. Poseł w kliku słowach powiedział, że dla rządu Zjednoczonej Prawicy najważniejsza jest rodzina, polskie rodziny są przyszłością naszej Ojczyzny. Wszystkie działania rządu są nakierowane na poprawę bytu polskich rodzin, to one są celem nadrzędnym.

Wojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, rozwinął myśl posła, że rząd stoi po stronie obywatela, chcąc zapewnić Polkom, dostanie, wygodne i bezpieczne życie. Nie trzeba już teraz odbierać poczty w sklepach mięsnych, poprzednia ekipa likwidowała podstawowe elementy państwa- posterunki Policji, szkoły, urzędy pocztowe. Rząd Zjednoczonej Prawicy odbudowuje służebną rolę państwa wobec obywateli. Taka jest rola państwa.

Dzieci bawiły się w najlepsze na dmuchanych zamkach i przy konkursie plastycznym, dorośli mieli okazje porozmawiać z parlamentarzystami, wojewodą oraz samorządowcami. Takie spotkania i kontakt bezpośredni z wyborcami pozwala najlepiej poznać rzeczywiste potrzeby mieszkańców Polski gminno- powiatowej. Wszyscy mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy pomocy przedmedycznej- ochotnicy z OSP Leśno pokazywali jak pomagać w przypadku omdlenia, mówili jak postępować w przypadku oparzeń, na fantomie zaprezentowali resuscytację.

 Biuro poselskie posła na Sejm RP Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego składa serdeczne podziękowania za organizację pikniku koledze Markowi Rodzeniowi, burmistrzowi Brus Witoldowi Ossowskiemu, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu, członkom stowarzyszenia CIS z Męcikału, strażakom z OSP Leśno, dyrekcji Domu Kultury w Brusach oraz tym wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tego wydarzenia.

IMG 4984IMG 4983IMG 4981IMG 4980IMG 4979IMG 4977IMG 4975IMG 4970IMG 4967IMG 4954IMG 4953IMG 4952IMG 4949IMG 4947IMG 4945