Pikniki RodzinnePikniki Rodzinne

Parlamentarzyści, członkowie rządu z premierem na czele, prezes partii Prawo i Sprawiedliwość czynnie uczestniczą w Piknikach Rodzinnych, które odbywają się w całej Polsce. W okręgu 26 Słupsk, którego prezesem zarządu, jest poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały pikniki w powiecie lęborskim, chojnickim, słupskim, człuchowskim.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w Pikniku Rodzinnym w Damnicy w powiecie słupskim /27 lipca/, gdzie z udziałem parlamentarzystów, radnych oraz samorządowców mieszkańcy powiatu słupskiego mogli bawić się całymi rodzinami. Piknik Rodzinny to również okazja do poznania zasad udzielania pierwszej pomocy, zbadania ciśnienia, uczestniczenia w pokazach ratownictwa medycznego. Najwięcej atrakcji było oczywiście przygotowanych dla najmłodszych- gry i zabawy prowadzone przez animatorów cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

28 lipca w Stężycy w powiecie kościerskim odbył się Piknik Rodzinny z udziałem premiera rządu RP Mateusza Morawieckiego. Podczas swojego przemówienia premier podkreślił, że „europejskość to wysokie zarobki, a nie eksperymenty obyczajowe”. Te słowa kierowane do 2 tysięcy uczestników pikniku wywołały aplauz wśród zgromadzonych Kaszubów, którzy podobnie jak mieszkańcy Podkarpacia czy Podlasia są konserwatywni w sprawach obyczajowych, tradycji, kultury, ale przede wszystkim kultywują wiarę naszych ojców.

Kolejnym Piknikiem Rodzinnym z udziałem posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego był piknik w miejscowości Dygowo /3 sierpnia/ w województwie zachodniopomorskim. Gościem specjalnym pikniku był prezes Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu kierowanym do mieszkańców powiedział m.in. „są jeszcze takie miejsca, gdzie to bezrobocie jest. I my się tym zajmiemy. I też to zlikwidujemy. Polacy muszą mieć pracę, muszą wracać z zagranicy do swojej ojczyzny. I już zaczęli wracać”. Jarosław Kaczyński powiedział, że: „mamy wspaniałego prezydenta i powinien być wybrany na kolejną kadencję. Najlepiej w pierwszej rundzie!”.

4 sierpnia człuchowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały Piknik Rodzinny w miejscowości Przechlewo. Około 200 osób z powiatu bawiło się wspólnie z działaczami Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Aleksander Mrówczyński wraz z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem przywitał wszystkich zgromadzonych, życząc miłej zabawy. Wielu mieszkańców i uczestników pikniku wykorzystało okazję, aby przedstawić posłowi swoje spostrzeżenia, bolączki i problemy.

Relacja TVP3 Gdańsk z pikniku w Damnicy:

https://gdansk.tvp.pl/43684711/piknik-rodzinny-prawa-i-sprawiedliwosci