Po pierwszej turze wyborówPo pierwszej turze wyborów

Szanowni Państwo, zakończyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Tak wielkiej frekwencji nie notowano nigdy, to wielki sukces Polaków, wyborców. Bardzo się cieszę, że Polacy tak licznie uczestniczą w wyborach, zawsze zależało mi na tym, aby jak najwięcej rodaków brało udział w święcie demokracji, jakim są wybory.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda zdecydowanie wygrał pierwsze starcie, zdobywając w skali Polski prawie 43.7% wszystkich głosów. Bardzo się cieszę z wyników Andrzeja Dudy w powiecie chojnickim, gdzie 45.7% głosów oddano na urzędującego prezydenta. Prezydent zdobył o 2 procent więcej głosów w naszym powiecie niż w Polsce, to bardzo cieszy.

Szczególnie wiele powodów do radości dają wyniki w gminie Brusy (prawie 58% na Andrzeja Dudę) oraz w gminie Czersk (55% głosów na kandydata Prawa i Sprawiedliwości), bardzo dobry wynik urzędujący prezydent otrzymał w gminie Konarzyny (47,3%). Niżej od wyniku powiatu i Polski został oceniony w gminie Chojnice (42,2%) oraz w mieście Chojnice (38%).

Prezydent Duda zwyciężył również w sąsiednich powiatach: człuchowskim (39.12%), bytowskim (43.8%), starogardzkim (47.7%) oraz kościerskim (46.2%).

Dziękuję serdecznie wszystkim działaczom, osobom które angażowały się w kampanię wyborczą, które roznosiły ulotki, udostępniały swoje płoty i parkany na bannery prezydenta Dudy. Dziękuję serdecznie członkom obwodowych komisji, mężom zaufania, którzy nadzorowali przebieg wyborów.

Przed nami kilkanaście intensywnych dni, które zadecydują o przyszłości Polski, o jej kształcie i kierunkach rozwoju. Polacy 12 lipca zadecydują, czy chcą Polski katolickiej, tradycji, dbania o rodzinę, najsłabszych, Polski rozwoju i rozbudowy. Z drugiej strony mamy zupełnie inne wartości, liberalno- lewicowe, lewackie, które reprezentuje kontrkandydat Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP

Komentarz posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, dla Radio Weekend po pierwszej turze wyborów prezydenckich:

Komentarz-Radio-Weekend