Podpisanie umów w CzłuchowiePodpisanie umów w Człuchowie

W dniu 24 września poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w podpisaniu umów samorządowców z powiatu człuchowskiego z wojewodą pomorskim.

Gminy powiatu człuchowskiego otrzymały środki na modernizację dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Samorządy z powiatu człuchowskiego otrzymają łącznie 10 119 104 zł:
- gmina Człuchów: 6 513 899 zł (przebudowa drogi i budowa ścieżki pieszo-rowerowej)
- gmina Debrzno: 280 432 zł ( przebudowa drogi gminnej Uniechów-Pokrzywy)
- gmina Rzeczenica: 857 783 zł (przebudowa drogi gminnej i budowa kanalizacji deszczowej na ul. Piaskowej i Lipowej)
- gmina Czarne: 1 576 185 zł (przebudowa ul. Wojska Polskiego w Czarnem wraz kanalizacją deszczową i oświetleniem, a także przebudowa drogi łączącej drogę wojewódzką z Nadziejewem) 
- gmina Przechlewo : 890 805 zł (przebudowa drogi Dąbrowa Łubianka)

Szczególnie ważna dla mieszkańców powiatu człuchowskiego i chojnickiego jest przebudowa drogi i budowa ścieżki rowerowej od granicy powiatu człuchowskiego do Topoli w powiecie chojnickim- była DK 22. Po wybudowaniu obwodnicy droga ta otrzymała status drogi gminnej i jest w fatalnym stanie. Dzięki wsparciu rządowym oraz samorządów z obu powiatów droga ta zostanie w końcu wyremontowana, a ścieżka rowerowa połączy oba sąsiadujące miasta.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński od wielu lat zabiegał o remont tej drogi, jeszcze jako radny Rady Powiatu Chojnickiego bardzo często podnosił ten temat. Teraz, dzięki rządowemu wsparciu w kwocie ponad 6,5 mln PLN remont i ścieżka rowerowa zostaną wykonane.

Relacja portalu nasze miasto:

https://czluchow.naszemiasto.pl/czluchow-umowy-na-dofinansowanie-w-ramach-funduszu-drog/ar/c1-7352091

 Fotografia pochodzi z portalu weekendfm.