Poseł na sesji RM ChojnicePoseł na sesji RM Chojnice

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w dzisiejszym (24.04) posiedzeniu Rady Miasta Chojnice. Obecność posła miała związek z apelem jaki wystosowała RM do premiera Mateusza Morawieckiego.

Podczas poprzedniej sesji, miejscy rajcy wystosowali apel m.in. do premiera dotyczący sfinansowania i budowy tzw. węzła Nieżychowice, łączącego DK 22 z budowanym właśnie zachodnim obejściem Chojnic apel. Apel był skierowany również do parlamentarzystów z okręgu 26 Słupsk.

Na dzisiejszej sesji poseł poparł wniosek radnych, mówiąc jednocześnie o swoim zaangażowaniu w pozyskanie dofinansowania ze środków rządowych zachodniego obejścia (26 mln złotych), w budowę drugiej nitki obwodnicy Chojnic i samego węzła, który by integrował obie jezdnie. Poseł powiedział wyraźnie, że takie zadanie jak budowa węzła powinno być wspólnym zadaniem GDKiA oraz wszystkich zainteresowanych samorządów(Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Starostwa Powiatowego oraz gminy miejskiej i wiejskiej Chojnice) ze wspólnym budżetem. Taka propozycja na pewno spotka się z zainteresowaniem decydentów w GDKiA i Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Relacja zespołu ChojniceTV: relacja