Posiedzenie parlamentarnego zespołuPosiedzenie parlamentarnego zespołu

W dniu 11 stycznia odbyło się 12 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania Problemów Mieszkańców "Polski Powiatowo- Gminnej". Członkowie zespołu, którego założycielem i przewodniczącym jest poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński przyjęli plan pracy zespołu na nadchodząc rok.

Plan pracy jest pochodną głosów mieszkańców, wyborców, którzy w trakcie kontaktów z posłami, biurami poselskimi przedstawiają swoje codzienne bolączki (transport publiczny, dostęp do lekarzy specjalistów, etc.).

W posiedzeniu zespołu parlamentarnego wziął udział pan Jerzy Szmit sekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, który w ministerstwie odpowiada za sprawy autostrad, dróg, transportu drogowego i transportu lotniczego. Podczas dyskusji z Jerzym Szmitem poruszono problemy związane z publicznym transportem zbiorowym, była to realizacja pierwszego punktu planu pracy zespołu na rok 2017. Posłowie przedstawili problemy zgłaszane im przez wyborców. Pan Jerzy Szmit do współpracy z ministerstwem zaprosił członka zespołu parlamentarnego posła Bogdana Latosińskiego, który doskonale zna problematykę transportu publicznego.

Plan-pracy-zespolu-na-rok-2017.pdf