Przekazanie laptopów dla dzieci i wnuków pracowników PGR-ówPrzekazanie laptopów dla dzieci i wnuków pracowników PGR-ów

W dniu dzisiejszym (9 września) w Konarzynach, z udziałem posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego oraz władz gminy Konarzyny (m.in. wójta Jacka Warsińskiego)odbyło się przekazanie laptopów dla dzieci z terenów popegeerowskich.

Rządowy program wyrównywania szans rozwojowych dzieci z terenów, na których których funkcjonowały PGR-y, walka z wykluczeniem cyfrowym przyświecały rządowi, który ogłosił na początku 2022 roku program „Wsparcie dzieci i wnuków pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

W gminie Konarzyny, urząd skorzystał z dofinansowania i zakupił prawie 100 sztuk laptopów wraz z oprogramowaniem, które trafiły do rąk dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych i średnich. Dla wielu rodzin to wielkie wsparcie- nowy sprzęt komputerowy pozwoli dzieciom korzystać z zasobów internetu oraz wykorzystywać go do nauki obsługi programów, czy programowania.

To dewiza rządu Zjednoczonej Prawicy- dbamy o najsłabszych, o tych o których przez lata zapominano, którzy po upadku PRL-u zostali zostawieni sami sobie, bez wsparcia państwa, samorządu, często skazani ana wegetację w miejscowościach oddalonych od ośrodków miejskich, od zakładów pracy, szkół i szpitali. Dzieci i młodzież nie miała żadnych perspektyw ukończenia dobrych szkół średnich, rozwoju, pracy. Powoli spłacamy ten dług państwa wobec obywateli, którzy zostali bez wsparcia po zamknięciu PGR-ów, powiedział poseł po przekazaniu laptopów.

IMG 20220909 WA0008IMG 20220909 WA0010