Przekazanie torby przedmedycznejPrzekazanie torby przedmedycznej

24 listopada, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w przekazaniu profesjonalnej torby przedmedycznej, która trafiła do druhów OSP Koczała.

Podczas uroczystości przekazania nowego wozu bojowego relacja poseł obiecał ochotnikom z Koczały, że będzie zabiegał o doposażenie ich jednostki w torbę przedmedyczną. Zakup torby sfinansowano ze środków Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W przekazaniu sprzętu uczestniczył dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku Marcin Drewa. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to nie tylko wypłata świadczeń, to nie tylko zbieranie składek od rolników, ale również działania prewencyjne związane z wszelkimi działaniami przeciwko wypadkom, które się zdarzają na terenach wiejskich. Dlatego torby medyczne przekazujemy przede wszystkim Ochotniczym Strażom Pożarnym, które są najbliżej w terenie, które są pierwsze przy wypadku- powiedział dyrektor Drewa.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński dziękował ochotnikom za ich codzienną pracę i chęć pomocy innym. To Wy jesteście pierwsi tam, gdzie coś się dzieje, to Wy najlepiej znacie te okolice, jesteście najbliżej mieszkańców. Zawsze gotowi, oddani. Cieszę się, że macie nowy wóz bojowy, że teraz otrzymuje kolejny sprzęt. To ważne, że macie czym ratować, nieść pomoc.

W uroczystościach uczestniczył wójt gminy Przechlewo Jerzy Bajowski, druhowie OSP Przechlewo z prezesem Mateuszem Kułynyczem na czele.

DSC 0099 resDSC 0113 resDSC 0079 res