Spotkanie z mieszkańcami Borzyszków i OgorzelinSpotkanie z mieszkańcami Borzyszków i Ogorzelin

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński cały czas bierze udział w spotkaniach wyborczych. W ubiegłym tygodniu spotkał się z mieszkańcami Borzyszków (19.09) i Ogorzelin (22.09).

Bezpośredni kontakt z wyborcami i spotkania w miejscowościach, których mieszkańcy zyskali na 8 latach rządów Zjednoczonej Prawicy to najlepsza forma kampanii wyborczej. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński bardzo sobie ceni spotkania z mieszkańcami Polski „powiatowo – gminnej” i stara się się jak najczęściej w takich spotkaniach uczestniczyć.

Borzyszkowy – relacja.

poseł Aleksander Mrówczyński odbył przedwyborcze spotkanie z członkami Wspólnoty Franciszkanie Maryi w Borzyszkowach (gmina Lipnica, powiat bytowski). Odbyło się w sali miejscowego gospodarstwa agroturystycznego pp. Glinieckich.

Posła powitał przewodniczący Wspólnoty Rafał Maliszewski. Serdecznie podziękował za dotychczasowe wsparcie w jej działaniach. - Wyrażam wdzięczność za okazaną pomoc, za troskę o finansowanie naszego Stowarzyszenia, a szczególnie za wsparcie w organizacji naszego corocznego Pikniku Franciszkańskiego – dodał na co dzień dyrektor Wspólnoty Szkół Katolickich w Chojnicach.

Aleksander Mrówczyński podziękował za zaproszenie na spotkanie i dodał, że to „co robicie, to jest Dzieło Boże. Zawsze u was dobrze się czuliśmy”. W swym wystąpieniu przypomniał obecnym pokrótce swe starania w najróżniejszych obszarach, które także były związane z regionem. - Nie potrafię odmówić drugiemu człowiekowi. Każdemu staram się pomóc – stwierdził w wątku dotyczącym swego wkładu w pozyskanie środków na budowę i wyposażenie hospicjum przy ul. Strzeleckiej w Chojnicach. Zapewnił, że jego nadrzędnym celem kandydowania do Sejmu jest troska o dobro Polaków, Polski powiatowo – gminnej i dbałość o rodzinę. Na zakończenie poprosił uczestników spotkania, by oni i ich rodziny oraz bliscy wzięli udział w zbliżających się wyborach.

Ogorzeliny – relacja.

W spotkaniu wzięli udział także dyrektor Biura Poselskiego i zarazem radny powiatowy Wojciech Rolbiecki, oraz dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu k.Kościerzyny Andrzej Dolny. Otwierając spotkanie Wojciech Rolbiecki przedstawił podsumowanie inwestycji zrealizowanych w minionych 8 latach podczas rządów Zjednoczonej Prawicy na terenie Sołectwa Ogorzeliny z udziałem rządowych dotacji. Ich wartość wyniosła ponad 50 mln zł. Dzięki nim zmodernizowano m.in. sieć wodociągowo – kanalizacyjną i wiele dróg, w tym będąca na ukończeniu droga Sławęcin – Ogorzeliny – granica z powiatem sępoleńskim w pobliżu Jerzmionek. Natomiast poseł przypomniał o swych staraniach w pozyskaniu dofinansowania na remont dachu miejscowego kościoła parafialnego, a także o decyzji rządu i Sejmu ws. przyznania dodatku emerytalnego dla sołtysów. Pokrótce zreferował także działania rządu adresowane m.in. do ochotniczych i zawodowych straży pożarnych oraz rolników.

Jako pierwszy z publiczności głos zabrał sołtys Ogorzelin Jarosław Erbetowski, który serdecznie podziękował połowi Aleksandrowi Mrówczyńskiemu za wszystkie starania i wsparcie, które trafiało nie tylko do sołectwa, ale i do gminy Chojnice oraz powiatu chojnickiego. Kolejne pytania dotyczyły m.in. komentarza posła nt. filmu pt. „Zielona granica” oraz sytuacji pracowników czerskiej filii fabryki mebli KLOSE w Czersku.

20230922 191021 res20230922 191033 res20230922 191050 resDSC06569 res

DSC06545 resDSC06544 resDSC06543 res