Spotkanie z prezesem OSP ChojniceSpotkanie z prezesem OSP Chojnice

Z wielką przyjemnością spotkałem się na początku listopada z prezesem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach, Karolem Górnowiczem.

Podczas spotkania prezes przedstawił plany ochotników na najbliższe lata, pochwalił się również dotychczasowymi osiągnięciami jednostki. Szczególnie ważne jest to, że wokół OSP Chojnice udało się zgromadzić wielu aktywnych ludzi, zarówno druhny jak i druhowie bardzo aktywnie działają w jednostce, szkoląc się, podejmując działalność na rzecz rozwoju bazy i zwiększenia ilości sprzętu w jednostce.

Poseł od początku działalności parlamentarnej wspiera działalność druhów z jednostek ochotniczych.

To bardzo ważne, że ochotnicy działają na terenie każdego powiatu i gminy. Mają kontakt z mieszkańcami, są zawsze pierwsi tam gdzie wymagana jest pomoc w bardzo różnych sytuacjach – od pożarów, wypadów komunikacyjnych, likwidacji skutków żywiołów. Bardzo często pomagają również w prozaicznych, codziennych sytuacjach. Dzisiaj ochotnicy są świetnie wyszkoleni i wyposażeni. Rząd Zjednoczonej Prawicy przez osiem lat wspierał w różny sposób ochotników – ilość sprzętu, ale przede wszystkim wozów bojowych jaka trafiła do jednostek OSP jest bez precedensu w historii działalności druhów.

20231102 142536 res