Spotkanie z wyborcami w CzłuchowieSpotkanie z wyborcami w Człuchowie

W dniu wczorajszym (23 listopada) poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński spotkał się z mieszkańcami Człuchowa. W spotkaniu wziął udział wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło.

Poseł przedstawił swoją pracę w parlamencie, zaprezentował również programy rządowe, które wsparły samorząd i mieszkańców  - ponad 92 mln złotych trafiły do mieszkańców i samorządu gminy miejskiej Człuchów od 2016 roku. Takiego wsparcia dla Polaków nie było nigdy, zrównoważony rozwój trafia do najmniejszych sołectw w Polsce. Samorządy, które dotychczas nie otrzymywały żadnych środków, bo nie było ich stać na tzw. wkład własny dostają pieniądze na konieczne inwestycje infrastrukturalne – wodociągi, budowy i remonty dróg, na żłobki i przedszkola. To bardzo ważne dla mieszkańców mniejszych gmin, biednych samorządów, podsumował poseł.

Głównym tematem spotkania był przebieg planowanej obwodnicy miasta. Istnieje kilka wariantów możliwości budowy drogi, jednak tylko jeden z nich – fioletowy zapewnia ominięcie miejscowości Sieroczyn, której mieszkańcy licznie zgromadzili się na spotkaniu. Samorządowcy, których dotyczy ta inwestycja nie chcą zrozumieć racji mieszkańców Sieroczyna i forsują inny wariant przebiegu planowanej obwodnicy.

Relacja - weekendfm

Fotografia pochodzi z portalu weekendfm.pl