#TuskZnaczyBezrobocie#TuskZnaczyBezrobocie

25 sierpnia w całej Polsce parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w konferencjach prasowych, podczas których prezentowano politykę walki z bezrobociem przez Rząd Zjednoczonej Prawicy.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Jerzy Barzowski oraz człuchowski przedsiębiorca, pełnomocnik Komitetu Terenowego PiS w Człuchowie Zbigniew Kurzelewski zorganizowali konferencję prasową w człuchowskim biurze poselskim.

Powiat człuchowski w czasie rządów PO-PSL należał do powiatów z największym poziomem bezrobocia w województwie pomorskim- na początku 2011 roku, bezrobocie wynosiło prawie 26 %. W czerwcu 2023 bezrobocie w powiecie człuchowskim było na poziomie około 10 %.

W skali kraju, w czasach rządu Donalda Tuska bezrobocie było na poziomie 14,4%, po ośmiu latach Rządu Zjednoczonej Prawicy bezrobocie w kraju jest na poziomie 5%(!). Jest to jeden z najniższych wyników w całej Europie. Polacy nie muszą już jeździć za pracą do Irlandii i Londynu. W Polsce można godnie zarabiać, utrzymywać rodziny z pracy w Polsce.

Relacje medialne:

Dziennik-Bałtycki

64e8d48a3167e o large1 1 2