Uroczystości w PSP ChojniceUroczystości w PSP Chojnice

21 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach odbył się uroczysty apel w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystościach wziął udział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, władze samorządowe, strażacy oraz druhny i druhowie z OSP powiatu chojnickiego.

W sposób uroczysty wprowadzony do służby nowy ciężki samochód gaśniczy marki MAN, model GCBA 5/32. Pojazd kosztował 1,1 mln złotych. 700 tysięcy przekazał Wojewódzki Fundusz Wsparcia PSP Województwa Pomorskiego (środki z budżetu państwa), pozostałe 400 tysięcy przekazały samorządy.

Wyróżniający się strażacy oraz komendanci Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Brusy i Czersk otrzymali awanse oraz odznaczenia i dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W sposób szczególny została uhonorowana młoda mieszkanka miejscowości Ciechocin, która otrzymała odznaczenie Iuventis Forti (łac. młody odważny) przyznane przez Komendanta Głównego PSP. Agata Wysocka, 11 letnia dziewczynka usłyszała, że pali się dom sąsiadów, zaalarmowała śpiących rodziców, którzy zawiadomili straż pożarną. Pożar, który zauważyła Agata miał miejsce w sierpniu, był gaszony przez 7 zastępów straży, akcja trwało prawie 7 godzin.

Poseł przekazał najserdeczniejsze życzenia dla zgromadzonych strażaków i druhów, podziękował za ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Relacja TVP Gdańsk

20221121 150640 res

DSCF7266 resDSCF7272 resDSCF7291 resDSCF7344 resDSCF7298 res