Zakończony remont "Berlinki"Zakończony remont "Berlinki"

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, wójt gminy Chojnice, burmistrz miasta Chojnice oraz sołtysi sołectw Pawłówko- Lipienice i Kłodawa wzięli udział w symbolicznym oddania do użytku (05.07) wyremontowanego fragmentu tzw. "Berlinki" na odcinku leżącym na terenie gminy Chojnice.

Po oddania do użytku obwodnicy miasta, dawna "Berlinka" spadła na barki gminy Chojnice, miasta Chojnice i gminy Człuchów. Trzy fragmenty drogi były w zarządzie trzech gmin, których nie było stać na remont tych dróg samodzielnie. Jako pierwszy fragment wyremontowano odcinek leżący na terenie gminy Człuchów- od Topoli do węzła Nieżywięć (skrzyżowanie z obwodnicą Chojnic), teraz czas na odcinki leżące od skrzyżowania z obwodnicą (węzeł Pawłowo) do granic miasta. Gmina Chojnice i miasto Chojnice otrzymały rządowe wsparcie na te zadania i pierwszy fragment prawie 3 km drogi, której remont kosztował ponad 8 mln złotych został symbolicznie wczoraj oddany do użytku. Na skrzyżowaniu drogi z drogą do Lipienic i Klawkowa zostało pobudowane rondo w celu bezkolizyjnego pokonywania skrzyżowania. Cały odcinek 3 km drogi ma równolegle prowadzoną ścieżkę pieszo-rowerową.

Podczas uroczystości wojewoda pomorski przypomniał, że do powiatu chojnickiego w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy trafiło prawie 114 mln złotych (!) na remonty 52 km dróg znajdujących się na terenie powiatu i powiat chojnicki jest jednym z największych beneficjentów funduszu na Pomorzu. Aleksander Mikołaj Mrówczyński mówił p tym, że dzięki rządowi do zapomnianej Polski "powiatowo- gminnej" trafia pieniądze, dzięki którym możemy szybko i bezpiecznie przemieszczać się. Posłowi za jego zaangażowanie w pozyskanie środków na remont tej drogi bardzo dziękowała sołtys sołectwa Pawłówko- Lipienice, Mariola Pażontka Lipińska.

20210705 112930 res20210705 11270520210705 113713 res20210705 113606 res